Pomagają i uczą pomagać! Brawo dla uczniów z Podolsza! 28 października dary zebrane przez wolontariuszy oraz członków Szkolnej Rady Uczniowskiej w Podolszu trafiły do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze.

Za nami rok trudnych doświadczeń związanych z pandemią. Z tęsknoty za niesieniem dobra Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski wspólnie przeprowadzili zbiórkę charytatywną na rzecz Domu Pomocy Społecznej oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze. W dniach 18-22 października wolontariusze oraz członkowie Szkolnej Rady Uczniowskiej zbierali środki czystości i materiały plastyczne potrzebne do zajęć terapeutycznych dla podopiecznych.

Każdego dnia coś nowego trafiało do przygotowanych pudeł na zbiórkę, które ostatecznie zapełniły się w szybkim tempie. Dziękujemy z całego serca wszystkim dobrym serduszkom, tym małym i tym dużym, za wsparcie zbiórki. Dary zostały przekazane w dniu 28 października przez koordynatorów akcji: Iwonę Mikler i Angelikę Kajfasz. W dowód wdzięczności podopieczni zatorskiego ośrodka Caritas podarowali szkole cudowny, własnoręcznie malowany, pamiątkowy obraz, a ks.Rafał Buzała, Dyrektor placówki,  przekazał wyjątkowo wzruszające słowa podziękowania. Cieszymy się, że na twarzach naszych Przyjaciół zagościł uśmiech dzięki naszym działaniom.