Msza św. pod figurą św. Jana Nepomucena, wspólny przemarsz, życzenia, wyśmienity poczęstunek, koncerty, a przede wszystkim okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać, powspominać. Za nami Dzień Seniora zorganizowany przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Podolszu.

   W niedzielę 14 maja seniorzy z Podolsza spotkali się pod figurą św. Jana Nepomucena na mszy św., którą odprawił ks. proboszcz Jacek Wieczorek. Następnie w przemarszu wszyscy udali się do Domu Ludowego, gdzie na wszystkich czekał poczęstunek oraz koncerty Zatorskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Łukasz Jabconia oraz Zespołu Śpiewaczego Podolszanka.

Wśród gości znaleźli się m.in.: księża z zatorskiej parafii ks. Piotr Cempel oraz ks. Bartłomiej Bachleda-Szeliga, burmistrz Mariusz Makuch z żoną Alicją, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zatorze Szymon Matyja, radny z Podolsza Maciej Masialski, dyrektor ZSO w Podolszu Piotr Januszyk, radny Rady Powiatu Oświęcimskiego Bogdan Bartula, dyrektor ROK Elżbieta Mostowik.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: ROK Zator, sponsorom, Fundacji Biedronki za wsparcie finansowe w ramach akcji „Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki”.

fot. podolsze.pl, inf. Łukasz Dziedzic na podstawie podolsze.pl