Od soboty pociągi pasażerskie wracają na trasy z Katowic i Krakowa do Zatora. Polregio wznawia kursy, by obsłużyć ruch turystyczny związany z zatorskimi parkami rozrywki.

SuperREGIO na trasie Katowice - Zator będzie kursować przez Mysłowice i Oświęcim. Przebycie tej trasy zajmie ok. 1,5 godziny, a za normalny bilet wg oferty "Połączenie w dobrej cenie" trzeba zapłacić 12 zł. Pociąg będzie kursował od 29 maja do 20 czerwca w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 25 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Do Zatora będzie można dojechać również bezpośrednio z Krakowa Głównego. Przejechanie całej trasy zajmie ok. godziny. Normalny bilet wg oferty "Połączenie w dobrej cenie" z Krakowa do Zatora będzie kosztował 11,5 zł. Pociąg będzie kursował od 29 maja do 26 czerwca w piątki, soboty i niedziele oraz dodatkowo 3 czerwca i od 27 czerwca do 28 sierpnia codziennie.

Sprzedaż biletów na połączenia superREGIO będzie prowadzona we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym poprzez aplikację mobilną i stronę internetową Polregio. W pociągach superREGIO będą obowiązywać wszystkie ulgi ustawowe, a także popularne oferty Polregio: "Ty i raz, dwa, trzy", "REGIO Senior", "Razem w Polskę Standard", "Razem w Polskę Komfort" oraz Taryfa RAZEM dla posiadaczy REGIOkart - podaje portalsamorzadowy.pl

 Fot. Łukasz Dziedzic ROK Zator