Grzegorz Turnau będzie gwiazdą tegorocznego Święta Karpia. Ta największa w okolicy plenerowa impreza zaplanowana jest na pierwszy weekend lipca (2-3 lipca).

Po dwuletniej przerwie Święto Karpia wraca na zatorski Rynek. Grzegorz Turnau wystąpi na zakończenie pierwszego dnia, w sobotę, 2 lipca o godz. 21:30. 

Sentymentalna podróż poprzez najbardziej znane piosenki takie jak „Znów wędrujemy”, „Cichosza” czy „Bracka”, której celem jest przedstawienie publiczności muzycznej drogi artysty.

Grzegorz Turnau będąc przewodnikiem publiczności prowadzi z nią dialog spełniając nierzadko jej oczekiwania dotyczące repertuaru. W zależności od emocji, które towarzyszą podczas koncertu zmienia się lista utworów wykorzystywanych przez Grzegorza. Dlatego każde spotkanie z widzami jest inne i niepowtarzalne. Każdy spektakl jest unikatowy. 

Grzegorz TURNAU – piosenkarz, kompozytor, pianista. Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów. Gościnnie brał udział w wielu projektach fonograficznych i koncertowych, współpracując z licznymi solistami, instrumentalistami i orkiestrami. Debiutował na XX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984) utworem Znów wędrujemy (do wiersza K.K. Baczyńskiego), gdzie zdobył pierwszą nagrodę. Zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego do Piwnicy pod Baranami, występował tam 13 lat. Brał także gościnny udział w wielu projektach, z których najważniejsze to: Nieszpory Ludźmierskie (1992) i Droga, życie, miłość (2000) J.K. Pawluśkiewicza i L.A. Moczulskiego. Artysta otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: Złoty Krzyż Zasługi, Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Honorowe Obywatelstwo Miasta Inowrocławia, 9 Fryderyków (nagród Polskiej Akademii Fonograficznej), 2 Wiktory (nagrody TVP), Grand Prix Festiwalu Opole, Mateusz (nagroda radiowej Trójki), 2 Superjedynki. Grzegorz Turnau jest także autorem muzyki teatralnej i filmowej. Jego występy (do tej pory ok. 2000) cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy ceniących oryginalną i kunsztowną formę estradową.

W sobotę na scenie zobaczymy także Becky Sangolo, Małgorzatę Szybisty i Cecylię Biel oraz formację Ciupaga.

W niedzielę na scenie pojawią się m.in.: zespół PotOCK, Lachersi oraz nasza Zatorska Orkiestra Dęta.

Tradycyjnie Święto Karpia to mnóstwo imprez towarzyszących. Stragany z rękodziełem, stragany zabaw, stoiska gastronomiczne i wiele, wiele innych. Szczegóły i dokładny plan już wkrótce na stronach Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze.