Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komisariatu Policji w Zatorze, podczas pościgu pieszego zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Zator. Mężczyzna porzucił swój samochód na stacji paliw. Jest podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę (9.05.2026) tuż po godzinie 19 policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników jednej ze stacji paliw w Zatorze. Zgłoszenie dotyczyło będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny, który na stacji paliw porzucił samochód marki Volkswagen i uciekł. We wskazany rejon udało się kilka policyjnych patroli. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Po kilkunastu minutach, kilkaset metrów od stacji paliw zauważyli mężczyznę pasującego rysopisem do kierowcy Volkswagena. Był to 37-letni mieszkaniec gminy Zator. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze na poczet przyszłej kary zabezpieczyli jego samochód. Zatrzymany trafił do komisariatu, gdzie został poddany kolejnym badaniom stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli ustalą przybliżony czas spożycia alkoholu przez 37-letniego kierowcę.

Konsekwencje karne
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą.