Dziś (19.09.2023) od rana na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kolizji drogowych, których główną przyczyną była nadmierna prędkość oraz niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Tuż po godzinie 8 na ulicy Legionów w Oświęcimiu doszło do stłuczki trzech samochodów osobowych. Kierowca renault uderzył w tył toyoty, która uderzyła w tył volvo.  Trzy godziny później do podobnej stłuczki doszło na Placu Kościuszki w Oświęcimiu, gdzie kierowca renault najechał na tył skody. O godzinie 12.20 na ulicy Olszewskiego w identyczny sposób kierowca seata uderzył w tył volkswagena, który uderzył w tył toyoty.   Natomiast kilka minut później w Zatorze na ulicy Sikorskiego 31  – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki BMW, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadła z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta w stanie przytomnym została przetransportowana przez Karetkę Pogotowia do szpitala na badania.

Policjanci apelują: Zmień styl jazdy na jesiennyZmniejsz prędkość, zwiększ odstęp.

Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas opadów atmosferycznych zwiększyli odległość od poprzedzającego pojazdu przy jednoczesnym zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Tylko wtedy będą  mogli bezpiecznie wykonać manewr hamowania. fot. i inf. KPP Oświęcim