Mieszkańcy Trzebieńczyc i Laskowej wspominali Światowe Dni Młodzieży 2016! W niedzielę, 25 lipca, w krużgankach miejscowej kaplicy zorganizowali wystawę fotograficzną dokumentującą pobyt hiszpańskojęzycznych pielgrzymów w lipcu 2016 roku.

Całą Polska żyła wtedy Światowymi Dniami Młodzieży i wizytą ojca św. Franciszka w Krakowie. W naszych miejscowościach gościliśmy pielgrzymów z Meksyku, Salwadoru, Hiszpanii i  Chile.

Po mszy św. ze wspaniałą oprawą muzyczną  (gitara, akordeon i  chór ochotników) miała miejsce projekcja kilku filmików, które przypomniały modlitewną, radosną ale i towarzyską atmosferę tamtych dni.

Mimo różnych języków te kilka dni w lipcu 2016 r.  naznaczone były głębokim zrozumieniem i pozytywnymi emocjami,  jak chociażby piękny moment uwieczniony na jednym z filmików spotkania przy ognisku,  kiedy goście zaczęli śpiewać Barkę w swoim języku nie wiedząc , że jest to popularna pieśń także u nas.  Gospodarze dołączyli z polską wersją kreując niepowtarzalną wspólnotę ludzi z odległych zakątków globu, których połączyło tu na naszej Ziemi  wezwanie hymnu ŚDM 2016 - Błogosławieni miłosierni  albowiem oni miłosierdzia dostąpią. (foto i tekst: mieszkanka Laskowej)