21 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie druh Tadeusz Kościelnik jako pierwszy w historii gminy Zator został odznaczony Odznaką Świętego Floriana Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej.

Wyróżnienie to zostało przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. To jedno z nielicznych odznaczeń w powiecie i ogromne wyróżnienie dla całej społeczności gminy Zator.