- Zakup wszystkich narzędzi elektrohydraulicznych zrealizowany był w sklepie Fire-Max Oddz. w Rzeszowie, która to firma przeszkoliła nas w zakresie konserwacji oraz użycia tego nowoczesnego i niezastąpionego sprzętu do ratowania zdrowia i życia podczas wypadków. Ponadto uzupełnieniem wszystkich zakupów sprzętu do rat. tech. było samodzielne wykonanie przez naszego druha Filipa Kowalika kompletu drewnianych podkładów do stabilizacji pojazdów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dalszego rozwoju jednostki OSP Podolsze - informują strażacy na swoim profilu na FB.

Oprócz troski o sprzęt i wyposażenie strażacy z OSP Podolsze nie zapominają o szkoleniach i dbałości o strażacką młodzież! W sobotę (17 lipca) pod remizą zebrała się niemal cała powołana niedawno Dziecięca Drużyna Pożarnicza PŁOMYKI oraz członkowie MDP. 

- Udaliśmy się dwoma wozami na boisko LKS Skawa Podolsze na ćwiczenia sportowo-pożarnicze. Był tor przeszkód, zabawa z kurtyną i prądami wodnymi, podstawy musztry, omówienie sprzętu na samochodach, a nawet ćwiczenie bojowe MDP. Całość zakończona wspólnym zdjęciem... ale najważniejsze, że bez kontuzji - informują strażacy. 

W niedzielę (18 lipca) strażacy wyruszyli na I Strażacką Eskapadę Rowerową "Grunwald 2021". 

- Na starcie 21 rowerów (DDP, MDP i członkowie czynni) oraz wóz zabezpieczenia GLBAM Gazela... Początkowo w drobnym deszczu, powrót przy lepszej aurze, natomiast wycieczkę zakończyliśmy przy remizie grillem i kiełbaskami znad ogniska w pięknym słońcu. Trasa wiodła z Podolsza przez Palczowice, Smolice i Morysinę - w tym dwa postoje przy pomnikach, najmłodszy uczestnik 4-letni Wiktor przejechał całą 13-km trasę samodzielnie! Dziękujemy wszystkim obecnym dziś kolarzom - młodym i starszym,  druhom zabezpieczającym przejazd, sekcji gastronomicznej. Strażak nie może się bać deszczu i nasi najmłodsi od dziś to wiedzą - czytamy na FB OSP Podolsze.