Obchody rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja w Graboszycach, którą odprawił proboszcz ks. Janusz Cebulski.

W prowadzonym przez Zatorską Orkiestrę Dętą przemarszu poczty sztandarowe, zaproszeni goście udali się następnie na plac apelowy pod remizą. Dh Przemysław Kciuk złożył raport i uroczystość oficjalnie się rozpoczęła.

Strażackie święto to okazja do wręczenia branżowych odznaczeń, wyróżnień i medali. Złotym Znakiem Związku OSP RP odznaczony został dh Józef Semik, Złotym Medalem Za zasługi Dla Pożarnictwa - dh Andrzej Wawro, Srebrnym Medalem Za zasługi Dla Pożarnictwa dh Sebastian Wojtyła. Brązowym Medalem Za zasługi Dla Pożarnictwa uhonorowany został Zespół Szkolno-Przedszkolny w Graboszycach, a medal odebrała dyrektorka Bogumiła Chmielowska. Odznaką Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Oświęcimskiej wyróżniony został dh Tadeusz Mucha.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości obejrzeli występy artystyczne przygotowane przez uczniów ZSP w Graboszycach pod opieką Katarzyny Jabcoń.

WIęcej w kolejnym, papierowym wydaniu Życia Zatora.

fot. Elżbieta Mostowik, Łukasz Dziedzic