W dniu 30.05.2023 w Wielozawodowym Zespole Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Zatorze doszło do niecodziennego, ale jakże potrzebnego wydarzenia. Od samego rana wespół z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze oraz zatorską Policją szkoła realizowała program profilaktyczno-edukacyjny "Trzeźwe spojrzenie na prowadzenie", w ramach którego uczniowie w sposób multidyscyplinarny zgłębiali problematykę dotyczącą skutków spożywania alkoholu i innych używek oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zatorze właśnie kończy realizację dwuletniego programu Erasmus+ S.O.S. School of Success.

Ogłoszono wyniki trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (rok szkolny 2022/23). Po raz trzeci z rzędu laureatem została Amelia Kulawik!

Uczniowie Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze w ramach realizacji projektu POZNAJEMY STOLICE EURUPY odwiedzili Pragę. 

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wspólnie z nauczycielem CSR i uczniami technikum logistycznego o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach oraz wykładowcą i studentami kierunku ratownictwo medyczne z Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu pod patronatem Burmistrza Gminy Zator, w Podolszu przy ulicy Zatorskiej przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczeństwo na drodze. Nie bądź obojętny. Reaguj!”.

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Podolszu w listopadzie 2022 roku i kwietniu bieżącego roku szkolnego odbyły się warsztaty ratownicze dla przedszkolaków oraz  klas I-III, IV- VI, VII- VIII, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania pierwszej pomocy przdmedycznej.

W ostatnim dniu przed świętami wielkanocnymi Wielozawodowy Zespół Szkół zaprosił do siebie każdego, kto chciałby poznać możliwości, pracowników i atmosferę jego murów w ramach dni otwartych.

Pod koniec marca 2023 roku w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym „Szczęśliwy Karpik” w Zatorze, odbył się dzień otwarty. Jego celem było zaprezentowanie nowopowstałej Sali Doświadczania Świata, a także przedstawienie działalności Fundacji „Przywołaj Uśmiech”, która jest organem prowadzącym dwa oddziały przedszkolne.

Empatia z pewnością jest jednym z wielu pojęć, które wskazują na pozytywną stronę społeczności Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze. Intensywność działań charytatywnych zakończonych sukcesem jest GODNA PODZIWU! 

Gmina Zator głosiła zasady rekrutacji do szkół i przedszkoli.