Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego 9 grudnia w Zatorze na warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Wielozawodowym Zespole Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zatorze, nie mogło zabraknąć Karpia zatorskiego. Uczestnicy warsztatów przyrządzali karpia w różnych odsłonach pod okiem wspaniałego szefa kuchni.

Za nami warsztaty, które prowadził mistrz kulinarny Marcin Filipkiewicz. Szef kuchni krakowskiego hotelu Copernicus przeprowadził pokaz gotowania i warsztaty kulinarne z przyrządzania potraw z jagnięciny w Wielozawodowym Zespole Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zatorze.

W natłoku negatywnych informacji, poczuciu beznadziei codziennego dnia, tak obfitego w konflikty i brak wzajemnego zrozumienia, pojawia się grupa idealistów, którzy wierzą, że rzeczywistość można malować kolorami szczęścia. Kierowani odruchem serca, zakasują rękawy, a efektem ich pracy staje się „Charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek”, który rozpoczyna spiralę urzeczywistnionego dobra.

Wielkie święto w Grodzisku! Mieszkańcy, uczniowie, nauczyciele i uczniowie, zaproszeni goście spotkali się dziś (18 listopada) na uroczystości 130-lecia istnienia szkoły w Grodzisku połączonej ze świętowaniem 25-lecia nowej szkoły.

Pomagają i uczą pomagać! Brawo dla uczniów z Podolsza! 28 października dary zebrane przez wolontariuszy oraz członków Szkolnej Rady Uczniowskiej w Podolszu trafiły do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze.

Województwo Małopolskie wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego do ubiegania się o tytuł „Małopolskiego Carolusa”.

20 października w zatorskiej Szkole Podstawowej odbyła  się akcja pod hasłem „Przerwa na czytanie”. Nasza szkoła dołączyła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji było  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu, tj. w bibliotece szkolnej, świetlicy, salach lekcyjnych oraz na korytarzach szkolnych. 

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Graboszycach wzięła udział w XI edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

11 października 2021 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zatorze, odbyły się zajęcia profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa dziecka, przeprowadzone przez przedstawicieli „Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU” oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oświęcimiu oraz Komisariatu Policji w Zatorze. 

Klasa 8b z ZSO w Zatorze postanowiła nie dać o sobie zapomnieć! Samorząd klasowy w porozumieniu z wychowawcą i dyrektorem zdecydowała, że posadzi drzewko, aby zostawić "coś" po sobie w szkole do której uczęszczali przez 8 lat.