Wielozawodowy Zespół Szkół zatrudni sprzątaczkę!

W dniach 16-20.05.2022 odbyła się wizyta uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zatorze w ramach mobilności w projekcie Erasmus+ S.O.S. School of Success. 

Amelia Kulawik, 13-letnia uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Graboszycach została laureatką drugiej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (rok szkolny 2021/22). 

Uczniowie klas technikum organizacji turystyki oraz żywienia i usług gastronomicznych z Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze, pod opieką wychowawcy Izabeli Łysek i nauczyciela przedmiotów turystycznych Mai Sikorskiej, udali się na dwudniową wycieczkę na Dolny Śląsk.

Dziś (28 kwietnia) w szkole w Graboszycach obchodzony był Nauczycielski Dzień Pamięci i Pokoju. W tym roku święto połączono z oficjalnym otwarciem strefy sportu przy szkole. 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego 9 grudnia w Zatorze na warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Wielozawodowym Zespole Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zatorze, nie mogło zabraknąć Karpia zatorskiego. Uczestnicy warsztatów przyrządzali karpia w różnych odsłonach pod okiem wspaniałego szefa kuchni.

Za nami warsztaty, które prowadził mistrz kulinarny Marcin Filipkiewicz. Szef kuchni krakowskiego hotelu Copernicus przeprowadził pokaz gotowania i warsztaty kulinarne z przyrządzania potraw z jagnięciny w Wielozawodowym Zespole Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zatorze.

W natłoku negatywnych informacji, poczuciu beznadziei codziennego dnia, tak obfitego w konflikty i brak wzajemnego zrozumienia, pojawia się grupa idealistów, którzy wierzą, że rzeczywistość można malować kolorami szczęścia. Kierowani odruchem serca, zakasują rękawy, a efektem ich pracy staje się „Charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek”, który rozpoczyna spiralę urzeczywistnionego dobra.

Województwo Małopolskie wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego do ubiegania się o tytuł „Małopolskiego Carolusa”.

Wielkie święto w Grodzisku! Mieszkańcy, uczniowie, nauczyciele i uczniowie, zaproszeni goście spotkali się dziś (18 listopada) na uroczystości 130-lecia istnienia szkoły w Grodzisku połączonej ze świętowaniem 25-lecia nowej szkoły.