W niedzielę, 15 sierpnia podczas 10 Targów Turystycznych Doliny Karpia na Zatorskim rynku zlokalizowany będzie mobilny punkt szczepień.

KLESZCZE większości z nas kojarzą się z lasami, ale nie ma nic mylącego. Występują niemal wszędzie: na łąkach, nad rzeką i jeziorami, w zaroślach a nawet na trawnikach w miastach i we wsi. Zagrożenie ugryzienia przez kleszcze dotyczy praktycznie całego kraju.  

 Aby powstrzymać pandemię Szczepmy się! Zadbajmy o własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych - apeluje burmistrz Zatora Mariusz Makuch.

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK)

569 pozytywnych wyników testu na obecność Sars-Cov-2 i 1008 osób zaszczepionych drugą dawką. Dyrektor zatorskiego ośrodka zdrowia podał statystyki związane z koronawirusem w naszej gminie.

16 litrów krwi udało się zebrać w sobotę w Zatorze. Organizatorem zbiórki była firma FILL. To część akcji pomocy dla Kacperka. 13-letni chłopiec cierpi na białaczkę. Krew można było oddać w sobotę (8 maja) w specjalnym, mobilnym punkcie. 

Jak informuje firma FILL, jutro w Zatorze pojawi się mobilny punkt poboru krwi w ramach akcji pomocy dla chorego na białaczkę Kacpra.

Łagodniejsze restrykcje przy utrzymującym się niskim poziomie zachorowań. Rząd podał harmonogram łagodzenia obostrzeń!

Zbieg okoliczności! Karetka na lawecie pierwsza na miejscu zdarzenia.

17 lutego, podczas XXX sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej, Edward Piechulek przedstawił kompleksową informację na temat bieżącego funkcjonowania szpitala powiatowego. Zaprezentował także plan działania z uwzględnieniem zabezpieczenia mieszkańców powiatu oświęcimskiego w zakresie kardiologii inwazyjnej.