W budynku SZOZ w Zatorze ul. Leszka Palimąki 2 od 7 grudnia br. uruchomiony został  punkt wymazowy badań w kierunku SARS-CoV-2 Punkt działa w pomieszczeniach byłej apteki - wejście od parkingu.

Jak informuje dyrekcja oświęcimskiego szpitala, od wczoraj (30 września) do odwołania zawieszone zostają odwiedziny na trzech oddziałach.

Kolejna akcja szczepień już w tę niedzielę (3 października) w Palczowicach! Szczegóły na plakacie.

W imieniu druhów z OSP Zator zapraszamy na akcję szczepień przeciwko SARS-Cov-2 na zatorskim Rynku!

W niedzielę, 15 sierpnia podczas 10 Targów Turystycznych Doliny Karpia na Zatorskim rynku zlokalizowany będzie mobilny punkt szczepień.

KLESZCZE większości z nas kojarzą się z lasami, ale nie ma nic mylącego. Występują niemal wszędzie: na łąkach, nad rzeką i jeziorami, w zaroślach a nawet na trawnikach w miastach i we wsi. Zagrożenie ugryzienia przez kleszcze dotyczy praktycznie całego kraju.  

 Aby powstrzymać pandemię Szczepmy się! Zadbajmy o własne zdrowie i zdrowie najbliższych. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych - apeluje burmistrz Zatora Mariusz Makuch.

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK)

569 pozytywnych wyników testu na obecność Sars-Cov-2 i 1008 osób zaszczepionych drugą dawką. Dyrektor zatorskiego ośrodka zdrowia podał statystyki związane z koronawirusem w naszej gminie.

16 litrów krwi udało się zebrać w sobotę w Zatorze. Organizatorem zbiórki była firma FILL. To część akcji pomocy dla Kacperka. 13-letni chłopiec cierpi na białaczkę. Krew można było oddać w sobotę (8 maja) w specjalnym, mobilnym punkcie.