Projekt historyczny pt. " USŁYSZEĆ ZAPOMNIANE GŁOSY- LOSY MIESZKAŃCÓW ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ W POŁOWIE XX w" realizowany przez Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, w którym braliśmy udział, został podsumowany 21 czerwca 2022 r. w siedzibie MPMZO w Oświęcimiu. Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody.

Utrudnienia w związku z organizacją Święta Karpia. Prosimy o wyrozumiałość!

Towarzystwo Miłośników zIemi Zatorskiej pozyskało 6 tys. zł w ramach Lokalnego Programu Grantowego Powiatu Oświęcimskiego.

W niedzielę (5 czerwca) mieszkańcy Laskowej bawili się na pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Gracjan Rusinek ze szkoły w Graboszycach zdobył tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora. W Dniu Dziecka na jeden dzień przejmie władzę w gminie!

Grzegorz Turnau będzie gwiazdą tegorocznego Święta Karpia. Ta największa w okolicy plenerowa impreza zaplanowana jest na pierwszy weekend lipca (2-3 lipca).

Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze zaprasza na znakomity spektakl "Niemy kelner" w reżyserii Wojciecha Malajkata. W sobotę, 7 maja ,na scenie w Zatorze wystąpią Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski. 

Uroczysty wielkanocny obie dla gości z Ukrainy w dniu prawosławnej Wielkanocy. Gospodynie z Podolsza zorganizowały wzruszająca uroczystość.

Zatorski Jarmark Wielkanocny / Заторський Великодній Ярмарок

O czym szumią nasze drzewa konkurs literacki

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej ogłosiło konkurs literacki!