Archidiecezja Krakowska ogłosiła zmiany personalne w parafiach. Będzie nowy proboszcz w Graboszycach.

Jak wyglądają uroczystości triduum paschalnego w naszych parafiach? Na którą godzinę przyjść z koszykiem do święcenia? Garść informacji z naszych parafii.

W środę 23 czerwca w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich abp Marek Jędraszewski wręczył dekrety kierujące kapłanów Archidiecezji Krakowskiej do nowych zadań i miejsc posługi duszpasterskiej. Zmiany dotyczą też parafii w Zatorze i okolicznych parafii.

Dziś ulicami Zatora przeszła procesja Bożego Ciała. 

17 drużyn wzięło udział w Wielkim Teście o św. Rochu. Główna nagroda w wysokości 5 000 złotych została przekazana na cel charytatywny: dla Dzieła Pomocy Ojca Pio w Krakowie zajmującego się wspieraniem osób bezdomnych. Za nami pierwszy i, mamy nadzieję, nie ostatni Test zorganizowany przez zatorską parafię. 

3 kwietnia w naszej parafii rozpoczynają się misje. 

Dziś w nocy i jutro w ciągu dnia będzie można wybrać się z Zatora do Kalwarii pieszo. Po raz pierwszy Zator znalazł się na gęstej mapie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W czwartek 7 kwietnia o 15.00 w kościele w Zatorze odbędzie się międzywyznaniowa modlitwa o pokój na Ukrainie oraz nauka rekolekcyjna dla naszych gości z tego kraju. У четвер, 7 квітня о 15:00 у храмі в Заторі відбудеться міжконфесійна молитва за мир в Україні та виступи для наших гостей українців.

Dobiegają już końca warsztaty profilaktyczne „W szponach współczesnego świata”, które nasza parafia organizuje we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych.

Parafie z Zatora, Graboszyc i Palczowic opublikowały plan wizyty duszpasterskiej w tym roku.