Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystych obchodów DNia Strażaka oraz Jubileuszu 100-lecia OSP w Smolicach!

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rolników Burmistrz Zatora informuje, że w terminie od 15 maja do 15 czerwca 2026 roku można zgłaszać do odbioru i utylizacji opony pochodzące z działalności rolniczej. Zgłoszenia można dokonać wypełniając formularz, który znajdziecie w załączniku.

W Gminie Zator 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłynęła w atmosferze wspólnoty, refleksji i lokalnej tradycji. Mieszkańcy – podobnie jak w całym kraju – uczcili jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, dokument będący symbolem odwagi i odpowiedzialności za przyszłość państwa.

Informujemy, że pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Oświęcimiu pełnią dyżury w Zatorze we wtorki od godziny 9:00 do 14:00 (parter - Rynek 2) do dnia 16 czerwca 2026 roku.

Przed nami majowe uroczystości w Zatorze!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch kółek! Odcinek Podolsze – Łączany, będący częścią malowniczej trasy VeloSkawa, został oficjalnie otwarty. Nowy, 20-kilometrowy fragment łączy się z Wiślaną Trasą Rowerową i prowadzi przez niezwykle urokliwe tereny Doliny Dolnej Skawy, otwierając przed rowerzystami zupełnie nowe możliwości odkrywania Małopolski.

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Zator.

Urząd Miejski w Zatorze zaprezentował raport, w którym znalazły się najnowsze dane demograficzne. Na koniec 2025 roku w naszej gminie mieszkało 8 970 osób. W ciągu roku urodziło się 51 dzieci. Poniżej prezentujemy pełną treść raportu.

W dniu 12 grudnia 2025 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze odbyła się uroczysta Inauguracja Programu „Ogólnopolska Karta Seniora w Gminie Zator”. Wydarzenie to przyciągnęło liczne grono Seniorów z terenu całej Gminy Zator, którzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystości przez organizatorów: Burmistrza Zatora – Szymona Matyję oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej – Marcina Cybucha. Uroczysta Inauguracja Programu Ogólnopolska Karta Seniora stała się jednym z ważnych wydarzeń kończącego się roku w naszej Gminie, a jej przebieg pokazał, jak ogromne jest zainteresowanie inicjatywami dedykowanymi osobom starszym.