W Zatorze na Stromej powstaje historyczny mural.

Dzięki tej inwestycji wody w kranach w Zatorze nie zabraknie.

Boisko LKS w Palczowicach stało się areną uroczystych Gminnych Dożynek, które zgromadziły szereg znamienitych gości oraz mieszkańców Gminy Zator. To wyjątkowy dzień, pełen radości, wdzięczności i refleksji nad wartościami, które stanowią podstawę polskiej tradycji i kultury.

Trwają intensywne prace przy budowie Miejskiego Ośrodka Sportu w Zatorze - informuje Urząd Miejski w Zatorze.

W ostatnią sobotę (22 lipca) na stacji Zator Park Rozrywki zatrzymał się przebojowy pociąg RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Tylko do 1 sierpnia 2023 r. możliwe jest zgłoszenie udziału w projekcie polegającym na dofinansowaniu do instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii.

 

Pani Janina Kuglin z Zatora, najstarsza mieszkanka naszej gminy, obchodziła 101 urodziny! 

Gmina Zator, widząc zapotrzebowanie i zainteresowanie mieszkańców Odnawialnymi Źródłami Energii na swoim terenie, informuje o możliwości pozyskania dofinansowania dla instalacji: fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii. Przewidywany poziom dofinansowania to maksymalnie 85%.

Msza św. pod figurą św. Jana Nepomucena, wspólny przemarsz, życzenia, wyśmienity poczęstunek, koncerty, a przede wszystkim okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać, powspominać. Za nami Dzień Seniora zorganizowany przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Podolszu.

Za nami uroczystości trzeciomajowe na zatorskim Rynku. Przed południem mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w uroczystej mszy św. a następnie przemaszerowali pod pomnik w Rynku.