500 tys. złotych to nagroda dla naszej gminy w konkursie „Rosnąca Odporność” . Pieniądze przeznaczone będą na przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19.

Będą wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Zatorze. Komisarz Wyborczy w Krakowie wydał właśnie obwieszczenie. 

Urząd Miejski w Zatorze zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze", na którym zostaną przedstawione zasady funkcjonowania przedmiotowego programu.

Janina Zielińska uhonorowana została tytułem Zasłużony dla Gminy Zator natomiast burmistrz zaprzyjaźnionego z nami Berekfurdo Janos Molnar otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zator. Uroczyste wręczenie tytułów odbyło się 10 listopada, w 729 rocznicę lokacji Zatora podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej. W dniu Święta Niepodległości odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpił przemarsz na zatorski cmentarz i złożenie wiązanek kwiatów pod mogiłą żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Wieczorem odbył się też koncert w zatorskim kościele.

Burmistrz i Rada Miejska zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Dzień wcześniej świętować będziemy 729 rocznicę nadania Zatorowi praw miejskich. Zobaczcie, jak wygląda harmonogram obchodów. 

1 listopada na zatorskim cmentarzu członkowie i sympatycy Ziemi Zatorskiej będą zbierać pieniądze na ratowanie zatorskich zabytków.

Wiosną na cmentarzu komunalnym została wykonana inwentaryzacja. Efektem prac jest mapa i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego. Ponadto przeprowadzono spis z natury wszystkich osób pochowanych, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza.

Nowy krzyż wraz z odrestaurowaną figurą Chrystusa na cmentarzu komunalnym w Zatorze.

Wczoraj (25 października 2021 r.) Gmina Zator otrzymała informację o dofinansowaniu z programu Polski Ład w wysokości 13.050.000,00 zł. To 90% kwoty potrzebnej do budowy Miejskiego Ośrodka Sportu w Zatorze.

Urząd Miejski w Zatorze poszukuje pracownika na zastępstwo na stanowisko urzędnicze ds. dróg – administracja drogowa.