Nowy Zarząd, nowa nazwa. Ważne decyzje zapadły na wczorajszym (6 stycznia) zebraniu KGW w Podolszu.

4,5 tysiąca kilometrów w 5 dni - tyle do zimowiska w Afryce pokonała Karolina z Kańczugi, czyli ślepowron monitorowany w ramach projektu LIFE.VISTULA.PL. Ptak na miejsce zimowego odpoczynku wybrał północną Nigerię. Jest to czwarta zima z rzędu, zarejestrowana przez specjalny nadajnik, którą Karolina spędza w tej afrykańskiej strefie. 

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Graboszycach zorganizowały tradycyjne sobótki.

Zatorskie Towarzystwo Wędkarskie wspólnie z Burmistrzem Zatora zorganizowało na zbiorniku Tęczak zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Zuzanna Balonek z Laskowej została Miss Beskidów Nastolatek! Decyzją widzów została także Miss Beskidów Nastolatek Publiczności!

W sobotę, 14 maja, Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do obejrzenia niezwykłej projekcji multimedialnej na fasadzie budynku. W tym dniu będzie również możliwość wieczornego zwiedzania nowo otwartych przestrzeni muzealnych. 

Wczoraj (25 kwietnia) oficjalnie otwarta została wystawa stała Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. 

Na ten moment czekali wszyscy – muzealnicy, świadkowie historii oraz mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej i regionu. Po 5 latach od podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia nowej placówki muzealnej w Oświęcimiu, Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej otwiera swoje „bramy” i zaprasza zwiedzających do odkrywania niezwykłej ekspozycji, której celem jest przywrócenie i ocalenie pamięci o ludziach tworzących historię ziemi oświęcimskiej. W maju i czerwcu wstęp do Muzeum jest bezpłatny. 

Maria Madej oraz pośmiertnie Kazimierz Popiel otrzymali dziś (22 kwietnia) statuetki "Zasłużony dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy".

Pierwsze dary z Zatora już w drodze na Ukrainę. Sukcesem zakończyła się spontaniczna zbiórka zorganizowana przez mieszkańców ul. jana Pawła II w Zatorze.