3 października w Palczowicach drużyna TVP Kraków zagra z reprezentacją Dolina Karpia English School. Przed nami kolejny charytatywny piknik. W tym. roku pomagamy Jasiowi Leśniakowi z Laskowej.

27 czerwca na zbiorniku “Tęczak” w Trzebieńczycach Zatorskie Towarzystwo Wędkarskie wspólnie z Burmistrzem Miasta Zator zorganizowało zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Czy rozpoznajecie kogoś na tym zdjęciu? Do redakcji trafiło dziś zdjęcie ze zbiorów pana Marka Oleksego z Zatora. Wykonane zostało ok. 1936 roku, prawdopodobnie w dzisiejszej sali sesyjnej Urzędu Miejskiego. 

Po raz jedenasty posprzątają Skawę! Firma Kajaki na Skawie Mirka Tłomaka organizuje spływ, którego głównym celem jest posprzątanie naszej rzeki. Każdy może włączyć się do akcji!

Mniej uroczyście niż zwykle, bez pocztów sztandarowych, orkiestry i delegacji uczciliśmy dziś Święto Konstytucji 3 Maja. 

Dziś (2 maja) zmarł Bronisław Cieślak. Dziennikarz, aktor, polityk, odtwórca roli porucznika Sławomira Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się". Bronisław Cieślak był mieszkańcem gminy Brzeźnica.

Ślepowrony, po zimie spędzonej w Afryce lub na południu Europy, wróciły do Doliny Górnej Wisły. Niebawem przystąpią do lęgów, jednak najpierw muszą się… porządnie wyspać. 

Przygotuj opis receptury i przepis wykonania tradycyjnej potrawy regionalnej charakterystycznej dla naszego regionu (z wyłączeniem deserów) a potem przygotuj potrawę i zrób krótki film! Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłosił konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą "Bitwa regionów".

Żydowskie Muzeum Galicja projekt Niezapomniani cmetarz żydowski w Zaotze

W ramach obchodów Jom HaSzoa – Dnia Pamięci Holokaustu, który obchodzony jest 8 kwietnia 2021, Żydowskie Muzeum Galicja zaprosiło do udziału w ogólnopolskim projekcie “Niezapomniani”. Do projektu włączył się także Zator.

Z fotografii, która trafiła do zasobów Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej patrzy na nas czterech młodych mężczyzn w mundurach. Obecnie znamy imię, nazwisko i historię tylko jednego z nich. Czy uda się dowiedzieć, kim są pozostali żołnierze?