Uwaga kierowcy w Trzebieńczycach. Dziś na kilka godzin zamknięta będzie ulica. Gen. Milana-Kamskiego. 

Dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i prezes spółki Deko-Bau Krzysztof Koptyński podpisali umowę na wykonanie, realizację i uruchomienie wystawy stałej muzeum wraz z dostawą sprzętu i wyposażenia.

Pomóżmy sąsiadom wybudować chodnik. Przeciszowianie walczą o głosy w głosowaniu nad budżetem obywatelskim Województwa Małopolskiego. Do BO zgłosili budowę chodnika przy ul. Szkolnej.

Kwiat niezapominajki na stylizowanej łodydze i napis – Nie zapomnimy,  to elementy nowego symbolu Muzeum Pamięci. 15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a już słychać o próbach wykorzystania naiwności seniorów przez oszustów. Jak się przed nimi bronić, na co uważać, by sobie nie narobić problemów? O tym poniżej.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu informuje o planowanym brakowaniu (usunięciu) dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w powiatowej placówce w 2000 roku.

O czym szumią nasze drzewa konkurs literacki

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej ogłosiło konkurs literacki!

Aż 107 nowych zachorowań w naszym powiecie, ponad 17 tys. w kraju! Trzecia fala koronawirusa się rozpędza!

Ministerstwo Infrastruktury informuje: W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zarządcy dróg powiatowych i gminnych będą mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

17 lutego, podczas XXX sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej, Edward Piechulek przedstawił kompleksową informację na temat bieżącego funkcjonowania szpitala powiatowego. Zaprezentował także plan działania z uwzględnieniem zabezpieczenia mieszkańców powiatu oświęcimskiego w zakresie kardiologii inwazyjnej.