45-letni Andrzej Skrzypiński nowym Starostą Oświęcimskim! Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu kandydata rządzącej Powiatem od trzech lat koalicji: Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu poparło 16 radnych.

Andrzej Skrzypiński jest oficjalnym kandydatem rządzącej Powiatem Oświęcimskim od blisko 3 lat koalicji Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu na nowego Starostę Oświęcimskiego. 

Pogrzeb Marcina Niedzieli odbędzie się w piątek 24 września.

Uwaga kierowcy w Trzebieńczycach. Dziś na kilka godzin zamknięta będzie ulica. Gen. Milana-Kamskiego. 

Dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i prezes spółki Deko-Bau Krzysztof Koptyński podpisali umowę na wykonanie, realizację i uruchomienie wystawy stałej muzeum wraz z dostawą sprzętu i wyposażenia.

Pomóżmy sąsiadom wybudować chodnik. Przeciszowianie walczą o głosy w głosowaniu nad budżetem obywatelskim Województwa Małopolskiego. Do BO zgłosili budowę chodnika przy ul. Szkolnej.

Kwiat niezapominajki na stylizowanej łodydze i napis – Nie zapomnimy,  to elementy nowego symbolu Muzeum Pamięci. 15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a już słychać o próbach wykorzystania naiwności seniorów przez oszustów. Jak się przed nimi bronić, na co uważać, by sobie nie narobić problemów? O tym poniżej.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu informuje o planowanym brakowaniu (usunięciu) dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w powiatowej placówce w 2000 roku.

O czym szumią nasze drzewa konkurs literacki

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej ogłosiło konkurs literacki!