W środę (15.05.2024) tuż po godzinie 20 ratownicy medyczni oraz policjanci interweniowali w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie Zatora, gdzie 13 – letnia mieszkanka województwa mazowieckiego, przebywając w łazience urodziła dziecko. Małoletnia oraz noworodek pod opieką ratowników zostali przewiezieni do szpitala.

Na pochwałę za wzorową postawę obywatelską zasługują mieszkanki Zatora. Dwie dziewczynki znalazły banknoty zwinięte w rulon, które przekazały mamie jednej z nich. Kobieta niezwłocznie przekazała gotówkę do Komisariatu Policji w Zatorze, z którego odebrał ją właściciel.

>W czwartek (18.04.2024) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze gościli u siebie grupę  przedszkolaków oraz ich wychowawczynie z Przedszkola w Palczowicach. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zapoznały się ze służbą policjantów różnych pionów, a także obejrzały wnętrza Komisariatu Policji w Zatorze oraz policyjny sprzęt wykorzystywany w służbie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą kierującą. 41 – letnia obywatelka Ukrainy  wsiadła za kierownicę auta mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu, odbyły się eliminacje powiatowe do 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach gminę Zator reprezentowali uczniowie z Podolsza.

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed, w odstępnie kilkunastu minut zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.   39 – latek kierujący seatem miał w organizmie 0,56 promila alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości 47 – latka kierującego oplem wykazało, aż – 2,6 promila, w związku z tym na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli jego samochód warty około 50 tysięcy złotych.   

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, z rąk mieszkańców gminy Zator,  przejęli nietrzeźwego kierowcę. 23 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 3,4 promila alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami funkcjonariusze uruchomili procedurę przepadku równowartości pojazdu.

Dziś (20.03.2024) o godzinie 13.20 służby ratunkowe interweniowały w Rudzach (gm. Zator) na ulicy Andrychowskiej,  gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

4.03.2024 roku w Komisariacie Policji w Zatorze, odbyło się uroczyste pożegnanie podinspektora Dariusza Kuliga, dotychczasowego Komendanta Komisariatu Policji w Zatorze, któremu zostały powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie. Obowiązki Komendanta zatorskiej jednostki Policji zostały powierzone aspirantowi sztabowemu Tadeuszowi Machniakowi.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na wypadek” wyłudzili 33 000 złotych od 76 – letniej mieszkanki gminy Zator.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Śląska. Mężczyzna ukrywał się przed grożącą mu karą pozbawienia wolności za niealimentację.