Dziś (7.06.2023) tuż po godzinie 13 służby ratunkowe interweniowały na terenie jednej z miejscowości w gminie Zator, gdzie senior podczas obsługi ciągnika rolniczego doznał obrażeń ciała.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w kilka godzin ustalili i zatrzymali złodzieja. Odzyskali również skradzioną  przez niego dmuchawę do liści. 

Dziś rano  (23.05.2023) o godzinie 6.45 służby ratunkowe interweniowały w Laskowej na ulicy Nadrzecznej gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca kolizji zasnął prowadząc pojazd. Miał sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 60 – letnią mieszkankę gminy Zator.  Kobiecie został przedstawiony zarzut znęcania nad rodzicami. Otrzymała również prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzonymi oraz policyjny dozór.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze podczas pościgu pieszego zatrzymali 35 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Wpadł dzięki wzorowej reakcji innego kierowcy.

W sobotę (29.04.2023) po południu służby ratunkowe interweniowały nad jednym ze stawów w Graboszycach (gm. Zator) gdzie doszło do nieszczęśliwego wypadku, któremu uległ 72 – wędkarz z powiatu wadowickiego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 60 – letniego kierowcę podejrzanego o kierowanie samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Drogowego przestępcę wypatrzył inny uczestnik ruchu drogowego.

W sobotę (22.04.2023) tuż przed godziną 18 służby ratunkowe interweniowały w Trzebieńczycach na ulicy Wadowickiej,  gdzie doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym.

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu w dniach 4 i 5 kwietnia 2023 odbyły się eliminacje powiatowe do 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nieźle poszło uczniom z Podolsza!

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi.  57 – letni mieszkaniec gminy Zator kierował jednośladem mając w organizmie 2 promile alkoholu. 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 27  – letnią mieszkankę Zatora poszukiwaną listem gończym.