Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 59 – letni mieszkaniec Podolsza wsiadł na swój jednoślad  mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Siedmiu poszukiwanych trafiło za kratki. Policjanci realizują wiele czynności zmierzających do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Często poszukiwani zostają zatrzymani przez dzielnicowych podczas obchodu rejonu służbowego lub podczas policyjnych interwencji. W ten sposób za kratki trafiło siedmioro poszukiwanych.

Wczoraj (09.01.2023)  o godzinie 17.20 służby ratunkowe interweniowały  w Zatorze na ulicy Oświęcimskiej, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Dziś (05.01.2023) o godzinie 7 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze w Rynku Głównym, gdzie samochód osobowy potrącił nastolatkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. 

Policjanci przypominają aby podczas używania sztucznych ogni zachować szczególną ostrożność. Większość tego typu produktów jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas ich użycia lub użycie ich przez dzieci może doprowadzić do poważnego wypadku.

Kia Sportage to nowy oznakowany radiowóz Komisariatu Policji w Zatorze.  Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki współpracy z władzami gminy Zator, które w sfinansowały część jego zakupu. Druga część środków pochodziła z budżetu przeznaczonego na modernizację Policji.

Cztery i pół roku więzienia grozi mieszkańcowi gminy Zator, który potrącił w piątek (28 października) rowerzystę, nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca wypadku.

W nocy z 29/30 września 2022 o godzinie 23 służby ratunkowe interweniowały w Podolszu na ulicy Zaskawie gdzie doszło do wypadku drogowego.

W ubiegły czwartek (15.09.2022) do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zgłosił się  37 – letni mieszkaniec gminy Zator, który poinformował, że wyniku oszustwa stracił 50 tysięcy złotych.

17 września o godzinie 12.30 służby ratunkowe interweniowały w Podolszu gdzie doszło do poważnego wypadku na quadzie, którym kierował nietrzeźwy 32 – letni mieszkaniec gminy Zator.

Niewyobrażalne cierpnie, strach, nieprzespane noce, ciężka operacja i długa rehabilitacja. Ośmioletnia Lenka z Zatora potrącona została przez młodego rowerzystę. Pewnie do wypadku by nie doszło, gdyby sprawca nie był zajęty komórką! Po potrąceniu Lenki uciekł!