Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali dwie obywatelki Ukrainy, podejrzane o kradzieże w jednej z perfumerii. Kobiety wpadły, gdy w kurtkach i torebkach schowały kosmetyki warte 1 400zł.

W dniu 21 grudnia 2021 o godzinie 8.15 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym do którego doszło w Zatorze na ulicy Sikorskiego. 

W dniu 13 grudnia 2021 o godzinie 13.30 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w miejscowości Włosienica na ulicy Długiej (DK44) Jak wstępnie ustalili policjanci 50 – letnia mieszkanka gminy Zator kierując samochodem marki Fiat Panda straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w ogrodzenie posesji, a następnie w barierę mostu po czym dachowała w rzece Macocha.

Dwa groźne zdarzenia w Polance Wielkiej! Dziś rano aż dwa dachowania!

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze doprowadzili do aresztu tymczasowego 42 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Drogowy recydywista w ciągu ostatnich kilkunastu dni, łamiąc sądowne zakazy kierowania,  dwukrotnie był zatrzymywany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. 

Ciężarówka zjechała do rowu. Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Z kolei między Zatorem a Graboszycami strażacy usuwają plamę oleju.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 53 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki prawidłowej reakcji klientów jednej ze stacji paliw w Zatorze.

W nocy z 10/11 listopada 2021 o godzinie 21.40 w Przeciszowie na ulicy Długiej doszło do wypadku drogowego śmiertelnego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze z rąk mieszkańca Zatora, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 43 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego mając w organizmie 2,5 promila alkoholu postanowił pojechać z małoletnim synem „na kebaba”. Pijany rajd zakończył się stłuczką  oraz zatrzymaniem.

 

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz Komisariatu Policji w Brzeszczach  tropią cyberprzestępców, których ofiarami padają młodzi mieszkańcy powiatu oświęcimskiego. Pokrzywdzeni chcąc szybko i bez zbędnych formalności otrzymać pieniądze kliknęli w linki podesłane przez oszustów, następnie na  otwartej w ten sposób stronie internetowej  - łudząco podobnej do strony swojego banku - podali dane logowania w efekcie czego stracili swoje oszczędności.

Służby ratunkowe w porę udzieliły pomocy medycznej 73 – letniej mieszkance  Zatora. Skuteczna interwencja ratowników była możliwa dzięki szybkiej reakcji sąsiadów na wołanie o pomoc.