Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Rudz z pierwszym miejscem na Małopolskim Festiwalu Smaków w Wygiełzowie!

Uczniowie z Zatora otrzymają nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej. Burmistrz Mariusz Makuch odebrał promesy z rąk członków zarządu województwa: Marty Malec-Lech i Iwony Gibas. 

Z okazji 17. rocznicy Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, harcerki i harcerze z ZHP Chorągwi Krakowskiej oraz Okręgu Małopolskiego ZHR dostarczą pierwszym 1700 Małopolanom, którzy zgłoszą się poprzez specjalny formularz, flagi RP, ufundowane przez Wojewodę Małopolskiego. 

Do 27 kwietnia w całej Małopolsce numer alarmowy 998 przełączony zostanie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Najpierw zmiany wprowadzone zostaną w Krakowie, potem w innych powiatach. W całej Polsce proces zakończy się w Zachodniopomorskiem w listopadzie tego roku.

Województwo Małopolskie wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego do ubiegania się o tytuł „Małopolskiego Carolusa”.

Lotnisko Balice gotowe do testowania pasażerów

W oczekiwaniu na letni rozkład lotów Kraków Airport przygotował dla pasażerów duże laboratorium diagnostyczne na jednym z parkingów. Każdy odlatujący może skorzystać z jednego z trzech testów wykrywających koronawirusa.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego jeszcze nie podźwignął się po ataku hakerskim. Nie działa poczta elektroniczna. Najlepiej kontaktować się przez telefon.

Nie działa poczta elektroniczna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Jak czytamy na stronie UM, system informatyczny padł ofiarą hakerskiego ataku.

Rozbudowa i modernizacja dróg wojewódzkich, oraz mostów w Andrychowie, Jankowicach i Łękach poprawią komunikację w Małopolsce. Inwestycje wizytowała Iwona Gibas z zarządu województwa i Zbigniew Biernat dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Sięgnij po dotacje! Prawie pół miliona złotych dotacji na ochronę różnorodności biologicznej pszczół miododajnych i innych owadów zapylających rośliny oraz edukację ekologiczną!