Gmina Zator pozyskała dotację w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski_2022”. Z otrzymanych środków wykonana zostanie renowacja dwóch kapliczek kamiennych z figurami św. Jana Nepomucena.

W południe 29 kwietnia pierwsze samochody przejechały nową obwodnicą Podolsza i Zatora! Po wielu latach starań, planów, budowy obwodnica została oficjalnie otwarta.

Dziś (25 lutego) w południe w Małopolsce uruchomiona zostanie specjalna infolinia dla Ukraińców. Pracownicy Wydziału Spraw Cudzoziemców Małopolskiego urzędu Wojewódzkiego będą udzielać informacji osobom szukającym schronienia w naszym regionie. Numer infolinii to 12 210 20 02. 

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski podczas wizyty w Oświęcimiu spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych. W dzisiejszych rozmowach wzięli udział starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wójt Przeciszowa Tomasz Kosowski oraz wójt Polanki Wielkiej Grzegorz Gałgan. Marszałek udał się następnie do Zatora, gdzie spotkał się z burmistrzem Mariuszem Makuchem i wizytował realizowane inwestycje.

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Rudz z pierwszym miejscem na Małopolskim Festiwalu Smaków w Wygiełzowie!

Uczniowie z Zatora otrzymają nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej. Burmistrz Mariusz Makuch odebrał promesy z rąk członków zarządu województwa: Marty Malec-Lech i Iwony Gibas. 

Z okazji 17. rocznicy Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, harcerki i harcerze z ZHP Chorągwi Krakowskiej oraz Okręgu Małopolskiego ZHR dostarczą pierwszym 1700 Małopolanom, którzy zgłoszą się poprzez specjalny formularz, flagi RP, ufundowane przez Wojewodę Małopolskiego. 

Do 27 kwietnia w całej Małopolsce numer alarmowy 998 przełączony zostanie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Najpierw zmiany wprowadzone zostaną w Krakowie, potem w innych powiatach. W całej Polsce proces zakończy się w Zachodniopomorskiem w listopadzie tego roku.

Województwo Małopolskie wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego do ubiegania się o tytuł „Małopolskiego Carolusa”.

Lotnisko Balice gotowe do testowania pasażerów

W oczekiwaniu na letni rozkład lotów Kraków Airport przygotował dla pasażerów duże laboratorium diagnostyczne na jednym z parkingów. Każdy odlatujący może skorzystać z jednego z trzech testów wykrywających koronawirusa.