Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 60 – letniego kierowcę podejrzanego o kierowanie samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Drogowego przestępcę wypatrzył inny uczestnik ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24.04.2023) po południu na trasie Wadowice – Zator (DK 28). Tuż przed godziną 14 jeden z kierowców zauważył, że znajdujący się przed nim  tir marki MAN jedzie slalomem.  Podejrzewając, że za kierownicą ciężarówki znajduje się nietrzeźwy natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112, który z kolei informację przekazał Policji.

Już po kilku chwilach stojącą na poboczu opisywaną ciężarówkę dostrzegł patrol z zatorskiego komisariatu Policji. Okazało się, że kierujący zespołem pojazdów 60 – latek bez stałego miejsca zamieszkania ma w organizmie 2,2 promile alkoholu. W związku z podejrzeniem, iż kierował on ciężarówką w stanie nietrzeźwości został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.   


Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowanie za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje kierowca, który widząc zagrożenie powiadomił Policję.