Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze podczas pościgu pieszego zatrzymali 35 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Wpadł dzięki wzorowej reakcji innego kierowcy.

W sobotę (6.05.2023) tuż przed godziną 22 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców jadącego trasą Wadowice – Zator (DK 28), dotyczące samochodu marki Honda za którego kierownicą  może siedzieć nietrzeźwa osoba. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że pojedzie za hondą podając kierunek, w którym się porusza. Po kilku minutach kierowca hondy zorientował się, że jest śledzony, więc zjechał na pobocze po czym uciekł z pojazdu.  W pobliżu byli już jednak policjanci z zatorskiego komisariatu Policji. Mundurowi natychmiast podjęli pościg pieszy zatrzymując kierowcę. Okazał się nim 35 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W związku z faktem, iż odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu Trzykrotnie w określonych odstępach czasu została mu pobrana krew do badań. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się panu Marcinowi, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego112, a następnie pojechał za podejrzanym pojazdem.

fot. i inf. KPP Oświęcim