Burmistrz Zatora pan Szymon Matyja oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec spotkali się z młodymi mieszkankami gminy Zator oraz ich rodzicami, aby podziękować za wzorową postawę obywatelską.

 Dziś (28.05.2024) w Urzędzie Miasta Zator odbyło się spotkanie na które zaproszone zostały Nina Niesyczyńska wraz z mamą Barbarą oraz Julia Piela wraz z tatą Krzysztofem.  Nina i Julia kilka tygodni temu znalazły pieniądze na parkingu sklepowym. Bez chwili wahania całą gotówkę przekazały mamie jednej z nich. Pani Barbara plik banknotów błyskawicznie przekazała zatorskim policjantom. Dzięki tak szybkiemu i mądremu działaniu mieszkanek Zatora, funkcjonariusze mogli zgubę oddać zmartwionemu mieszkańcowi gminy Zator. Mężczyzna zgłosił się w komisariacie zaledwie kilkanaście minut później. Chciał powiadomić o zagubieniu 6800 złotych. Policjanci przekazali mu, że zguba już znajduje się w depozycie, po czym przekazali mu pieniądze. 

 Podczas spotkania Burmistrz i Komendant podkreślili, że zgubę udało się tak szybko zwrócić właścicielowi dzięki spostrzegawczości Niny i Julii oraz mądrej postawie pani Barbary. Takie zachowanie pokazało ich troskę o innego człowieka, który mógł bardzo potrzebować tych pieniędzy. Podziękowania na ręce młodych mieszkanek Zatora i ich rodziców złożyli również pani Anna Studencka Kierowniczka Działu Rozwoju, Oświaty i Zdrowia Urzędu Gminy Zator oraz asp. szt. Tadeusz Machniak pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Zatorze.

Nina, Julia oraz pani Barbara z rąk Burmistrza odebrały listy gratulacyjne oraz upominki, natomiast z rąk Komendanta otrzymały listy gratulacyjne i specjalne zaproszenie na indywidualne zwiedzanie oświęcimskiej komendy Policji.

fot. inf. KPP Oświęcim