Tomasz Wójcik z Rudz zwyciężył w organizowanym przez Oświęcimski Klub Biegowy Zadyszka biegu "Jedenastka na 11 listopada". 

W biegu naszą gminę reprezentowała spora grupa biegaczy i poszło im bardzo dobrze. Tomek Wójcik zwyciężył a przy okazji uzyskał bardzo dobry czas! Drugi na mecie zawodnik miał ponad 58 sekund straty do biegacza z Rudz. Brat Tomka, Wiesław, był 6 na mecie, ale uzyskał najlepszy wynik w kategorii M50! Naszą gminę reprezentowali jeszcze: Janusz Gabryś z Podolsza (miejsce 28), Tomasz Piegza z Podolsza (37), Jerzy Wójcik z Rudz (50), Maciej Masialski z Podolsza (57), Grzegorz Noworyta z Rudz (72), Tomasz Jargus z Podolsza (96), Paweł Jargus z Podolsza (102), Adam Kosowski z Podolsza (110), Wojciech Kosowski z Podolsza (175). W biegu wystartowało ponad 200 biegaczy.

Warto dodać, że ostatnio biegacze z Podolsza i Rudz są bardzo aktywni. Biorą udział w prawie wszystkich okolicznych biegach, zarówno na krótkich dystansach, jak i maratonach. 3 października w Silesia Marathon pobiegło 3 zawodników z Podolsza: Janusz Gabryś, Maciej Masialski i Paweł Jargus. Najlepiej pobiegł Janusz Gabryś. Uzyskał czas: 03:50:49. Maciej Masialski przebiegł ponadczterdzistodwukilometrową trasę w czasie 3:53:10 a Paweł Jargus w czasie 04:22:49. Gratulujemy! (fot. Aktywna Dolina Karpia)