Rok był pracowity. 122 wyjazdy, ćwiczenia, projekty, zakupy. Strażacy z OSP Zator podsumowują 2022 rok.

Wczoraj (12 listopada) po godzinie 21 strażacy ruszyli do gaszenia pożaru budynku gospodarczego przy ul. Dworskiej w Rudzach.

 

Dnia 8 października 2022 roku na zbiorniku wodnym OSP Graboszyce odbyły się V Powiatowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Powiatu Oświęcimskiego.

Nowiutka Toyota od czerwca służy mieszkańcom naszej gminy. Ochotnicza Straż Pożarna kupiła nowe auto. Na auto oszczędzali i zbierali od bardzo dawna.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni uchwalili uchwałę, na mocy której strażacy-ochotnicy z jednostek z naszej gminy dostaną ekwiwalent pieniężny za udział w akcjach ratowniczych i szkoleniach. 

W nocy strażacy z zatorskiej OSP zabezpieczali lądowanie ratowniczego śmigłowca w Zatorze na ul. Bugajskiej.

Ponad 9 tys. zł i 300 szwedzkich koron. To efekt tradycyjnej kwesty strażackiej zorganizowanej w miniony weekend przez OChotniczą Straż Pożarną w Podolszu.

Gminne obchody Dnia Strażaka oraz jubileusz 115-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolszu. Dziś (2 maja) byliśmy świadkami dużej, strażackiej uroczystości w Podolszu. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Podolszu zaprasza na gminne obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 115-lecia powstania podolszańskiej straży.

Zator gościł uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym.