Koło Gospodyń Wiejskich w Podolszu ma 60 lat! Dziś panie świętowały hucznie swój. Dopisali goście, pogoda, humory!

60 lat temu, w 1962 roku powstało Koło Gospodyń Wiejskich w Podolszu. Prze wszystkie lata, które minęły od założenia do dzisiejszego jubileuszu, działało prężnie, trwale wpisując się w historię lokalnej społeczności. 

O wszystkich większych wydarzeniach z życia nie tylko Koła, ale całej wsi, można dowiedzieć się ze wzorowo prowadzonej kroniki, która jest wystawiana przy każdej, większej okazji. Dziś (19 czerwca) kronika wzbogaciła się o wiele ciepłych słów, życzeń, wspomnień i dedykacji. 

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła uroczysta msza św. polowa, odprawiona przez ks. Jacka Wieczorka. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Śpiewaczy Kalina z Polanki Wielkiej. 

Uroczystość prowadził Tomasz Wieliczko. Wśród gości nie zabrakło burmistrza, radnych gminnych, powiatowych, delegacji z Kół z terenu naszej gminy i nie tylko. Byli przedstawiciele instytucji gminnych, szkół, organizacji społecznych, przedsiębiorcy, wszyscy Ci, którzy znają i cenią podolszańskie Koło. Przede wszystkim nie zabrakło obecnych i byłych członkiń KGW Podolsze. Wśród nich miejsce szczególne zajmuje Pani Krystyna Kciuk, która przed 60 laty zakładała Koło!

Gratulacje, upominki, życzenia (niektóre pisane wierszem) odbierała Prezes Franciszka Jarosz. 

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Podolszu gratulujemy i życzymy kolejnych lat wspaniałej pracy!

fot. Elżbieta Mostowik