11 czerwca Burmistrz Zatora Szymon Matyja wręczył nagrody zwycięzcom V edycji Gminnego Konkursu Matematycznego pn. "Mistrz Matematyki". W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 22 zawodników reprezentujących cztery Szkoły Podstawowe: z Graboszyc, Grodziska, Rudz oraz Zatora.

Konkursowe zmagania obejmowały test składający się z 14 pytań, zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Zadania przygotowane dla uczestników wykraczały poza program nauczania klas III, co stanowiło dodatkowe wyzwanie dla młodych matematyków.

Tytuł "Mistrza Matematyki" otrzymali: Mikołaj Augustyniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze, Jan Wróbel z Zespołu Szkoły i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Grodzisku

Tytuł "Wicemistrza Matematyki" zdobyli: Oliwier Jurasz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Graboszycach, Grzegorz Porębski  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Graboszycach, Mikołaj Mucha  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Graboszycach, Jakub Kadela z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom za zaangażowanie i wysoki poziom przygotowania. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój młodych talentów matematycznych w naszej Gminie i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych edycjach konkursu. (fot. i inf. UM Zator)