Ponad 25 tysięcy złotych udało się zebrać podczas Pikniku Charytatywnego w Palczowicach w ubiegłą niedzielę (3 października). 

Dokładnie 25 706,71 zł trafiło do puszek Stowarzyszenia Pozytywni, które opiekuje się Jasiem Leśniakiem, małym mieszkańcem Laskowej, dla którego zbieraliśmy podczas Pikniku.

W organizację i przebieg pikniku zaangażowanych było wiele osób i instytucji. Organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji. Były koncerty, pokazy sprzętu policyjnego, pokazy strażackie, przejażdżki bryczką, stragany, loteria, atrakcje kulinarne. Na scenie wystąpili muzycy z Afryki, Małgorzata Szybisty i "Dziki Acoustic". O 14:30 rozpoczął się międzykontynentalny mecz między drużyną Telewizji Kraków i Polskiego Radia oraz drużyną Dolina Karpia English School i Przyjaciele. Swoje stoiska miały m.in.: Bank Spółdzielczy w Zatorze, Lolly Polly, Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze, Stowarzyszenie Trzewoje, Oriflame, Dolina Karpia English School, Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze. 

Na tak udana zbiórkę złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim jednak zaanagażowanie grupy mieszkańców Podolsza, którzy po raz kolejny zebrali ogromną ilość fantów! Wielkie brawa dla "wojowników" z Podolsza i ogromne podziękowania dla wszystkich firm, instytucji i osób, które przekazały fanty!

 

 

 

 

 

 

 

Kim jest mały Jasiu z Laskowej?

Problemy chłopczyka zaczęły się tuż po jego narodzinach. Chwile radości przyćmił strach, paraliżujący strach. Malutki Jaś tylko, co przyszedł na świat, a już musiał toczyć walkę o życie. Dzieciątko doznało zawału tętnicy środkowej mózgu, co spowodowało porażenie lewej strony jego ciała. 

Złe wiadomości spływały i dalej spływają na rodziców lawinowo. Janek ma problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się też, że chłopczyk zmaga się również z uszkodzeniem nerwu wzrokowego.

Na facebooku Stowarzyszenia Pozytywni czytamy m.in.: przypominamy również, że WSZYSTKIE działania prowadzimy SPOŁECZNIE, czyli nie pobieramy za nie żadnych wynagrodzeń. (fot. ROK Zator)

Więcej zdjęć znajdziesz >>>TUTAJ<<<