Służby ratunkowe w porę udzieliły pomocy medycznej 73 – letniej mieszkance  Zatora. Skuteczna interwencja ratowników była możliwa dzięki szybkiej reakcji sąsiadów na wołanie o pomoc.

W minioną sobotę (23.10.2021) tuż po godzinie 7 służby ratunkowe zostały powiadomione przez operatora numeru alarmowego 112 o potrzebie podjęcia pilnej interwencji w jednym z mieszkań w Zatorze. Ze zgłoszenia sąsiadów, którzy próbowali dostać się do mieszkania seniorki wynikało, że kobieta potrzebuje pilnej pomocy medycznej.

  W kilka chwil służby były na miejscu. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania umożliwiając wejście do wnętrza ratownikom medycznym.  Okazało się, że stan cierpiącej na chorobę przewlekłą seniorki pogorszył się i uniemożliwił jej poruszanie się. Kobieta pod opieką ratowników medycznych została przewieziona na leczenie do szpitala.  

Policjanci ustalili dane krewnych seniorki, a następnie powiadomili ich o zdarzeniu oraz fakcie umieszczenia starszej pani w szpitalu.

Duże podziękowania za prawidłową reakcję na wołanie o pomoc należą się sąsiadom, którzy natychmiast powiadomili służby ratunkowe. Dzięki ich zgłoszeniu seniorka w porę trafiła pod opiekę lekarzy. (inf. i foto KPP Oświęcim)