Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 53 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki prawidłowej reakcji klientów jednej ze stacji paliw w Zatorze.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem (10.11.2021).  Tuż po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy opla corsy na stacji paliw przy ulicy Grabskiego w Zatorze.

Najbliżej wskazanego miejsca zdarzenia byli dzielnicowi z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce, a następnie z rąk klientów stacji przejęli nietrzeźwego. Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego wykazało 2,4 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Zatorze.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się klientom stacji paliw, którzy  będąc świadkami przestępstwa, obezwładnili nietrzeźwego kierowcę po czym  przekazali go w ręce policjantów.  

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. 

Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.