Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 41 – letniego mieszkańca Radomia podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,5 promila alkoholu wpadł dzięki zgłoszeniu innego uczestnika ruchu drogowego. 

W czwartek (14.04.2022) tuż po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie od kierowcy jadącego z powiatu wadowickiego w kierunku Zatora dotyczące samochodu marki Citroen za którego kierownicą  może siedzieć nietrzeźwa osoba. Informacja natychmiast trafiła do zatorskich policjantów. Mundurowi poszukiwany pojazd dostrzegli na zatorskim Rynku. Badanie stanu trzeźwości 41 – letniego kierowcy wykazało 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat  2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowemu kierowcy, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego112. W ten sposób wykazał się on troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. 

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji telefonicznie pod numer alarmowy 112. (KPP Oświęcim)