W czwartek  (19.05.2022) tuż po godzinie 16  służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Podolszu na ulicy Zatorskiej.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 33 – letni mieszaniec gminy Zator kierując samochodem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu gdzie uderzył w betonowy mostek.  W rozmowie ze sprawcą kolizji policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt zaśnięcia za kierownicą.

Bardzo duże podziękowania należą się świadkom, którzy widząc zdarzenie drogowe dzwoniąc na numer alarmowy 112 natychmiast wezwały służby ratunkowe i udzieliły pierwszej pomocy uczestnikom.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia. Jeśli prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

W sobotę (21.05.2022) o godzinie 4.30 w Zatorze na ulicy Wadowickiej doszło do kolizji drogowej podczas wyprzedzania. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 33 – letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego  kierując samochodem marki Opel bocznie zderzył się z samochodem marki Volvo, którym kierował mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zachowanie trzeźwości i koncentracji za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze nie jest dziełem przypadku, lecz zależy od rozsądku i zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego.