W dniach od 7 do 12 maja 2024 roku na zbiorniku Tęczak należącym do Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego odbyła się XVII CYPRINIADA DOLINY KARPIA. W zawodach wzięło udział 19 dwuosobowych drużyn.

Przed rozpoczęciem zawodów zawodnicy zostali poczęstowani pysznym gulaszem przygotowanym przez kolegę Pawła Janasa. Po poczęstunku i wypełnieniem formalności, Prezes Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego Robert Kajfasz otworzył oficjalnie zawody i przystąpiono do tego na co wszyscy czekali czyli losowania stanowisk. W czasie trwania losowania każdy z zawodników dostał paczkę z pakietem startowy. Po tym emocjonującym wydarzeniu zawodnicy rozjechali się na wylosowane stanowiska aby przystąpić do rozkładania obozowisk oraz wyszukiwania najlepszego miejsca na wodzie w obrębie swojego stanowiskaw którym umieszczona zostanie przynęta. Punktualnie o godzinie 19:00 rozpoczęło się wędkowanie. Już po 30 minutach kolega Sławomir Drzyżdżyk złowił pierwszą rybę zawodów, którą był karp pełnołuski o wadze 17,50 kg.

W kolejnych godzinach zaczęły być łowione następne okazy. Do klasyfikacji generalnej liczyły się 3 największe karpie lub amury danej drużyny. Jak się później okazało największego karpia zawodów czyli tak zwanego BIG FISHA złowił kolega Maciej Pilawski. Waga ryby wynosiła 25,64 kg. Należy tutaj dodać, że w tym zbiorniku największy złowiony karp ważył 32,80 kg.

W ostatnią noc zawodów największego karpia pełnołuskiego o wadze 21,50 kg złowił kolega Tomasz Sądel.

Poza karpiami i amurami zostały złowione sumy o wadze 26 kg, piękny węgorz oraz wielki jesiotr.

W czasie trwania zawodów dopisywała pogoda oraz dobry nastrój zawodnikom. Codzienne pyszne dwudaniowe obiady dowożone drużyną na wylosowane stanowiska zapewniały energię do wędkowania.  Rywalizacja trwała do samego końca. Prowadzenie zmieniało się kilka razy w czasie trwania zawodów. Wystarczy wspomnieć, że różnica między 5 a 4 miejscem wyniosła 10 gram. W niedzielę o godzinie 10:00 rozbrzmiał sygnał zakończenia zawodów. Drużyny do końca nie wiedziały jak wygląda końcowa klasyfikacja ponieważ w ostatnią tak zwaną „noc cudów” dużo się wydarzyło. Jak się okazało drużyna ze stanowiska nr 19 złowiła 3 piękne karpie i awansowała na 1 miejsce. Po uprzątnięciu stanowisk zawodnicy przybyli na miejsce zbiórki w którym rozdane zostały puchary oraz nagrody. Wręczenia pucharów i bonów dokonał zaproszony na to wydarzenie Pan Burmistrz Zatora Szymon Matyja oraz Prezes Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego Robert Kajfasz. Końcowa tabela wyników przedstawiała się następująco.

1 miejsce  - Tomasz Sądel, Marcin Sordyl – stanowisko 19 – 57,12 kg

2 miejsce  - Przemysław Mikołajczyk, Maciej Pilawski – stanowisko 4 – 54,76 kg

3 miejsce  - Rafał Kubarek, Radosław Szymocha – stanowisko 5 – 51,84 kg

4 miejsce  - Wojciech Serafin, Mariusz Polak – stanowisko 17 – 51,11 kg

5 miejsce  - Daniel Zajas, Sławomir Drzyżdżyk – stanowisko 18 – 51,10 kg

 

 

Poza pierwszą piątką końcowej klasyfikacji nagrodzeni zostali zwycięscy sektorów:

- SBruk -  Tomasz Franc, Grzegorz Okręglicki – stanowisko 1 - 40,34 kg

- Instal Partner – Robert Michalik, Marcin Żurek, stanowisko 9 - 47,89 kg

- Sądelek – Jakub Polak, Mateusz Nikiel, stanowisko 14 - 49,35 kg

 

Oraz łowcy:

Big Fish – Maciej Pilawski, stanowisko 4 – waga ryby 25,64 kg

Big Fish karp pełnołuski – Tomasz Sądel, stanowisko 19, waga ryby 21,53 kg

Pierwsza ryba zawodów – Sławomir Drzyżdżyk, stanowisko 18, waga ryby 17,57 kg

Big Fish Amura – Artur Dźwigaj, stanowisko 10, waga ryby 5,57 kg

 

Na koniec wśród osób, które nic nie wygrały zostały rozlosowane nagrody pocieszenia.