Stuprocentowa skuteczność medalowa zawodniczek UKS Sokół SUPERIOR Zator! Tego jeszcze nie było!

Na trzy szanse medalowe, jakie miały nasze zawodniczki podczas startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski nie straciły ani jednej okazji, by stanąć na podium i zdobyć tytuł mistrzowski. Gabriela Wojtyła może poszczycić się podwójnym II wicemistrzostwem kraju zdobywając swoje brązowe medale, zarówno w konkurencji XCC short race, jak również w swej koronnej konkurencji - formule olimpijskiej XCO.

Zmęczenie sezonem nie pozwoliło na walkę o złoto, czy srebro. Po tak intensywnym sezonie, obfitującym w wyścigi zaliczane jako kryteria kwalifikacyjne do imprez docelowych, jakimi są Mistrzostwa Europy, Świata i Igrzyska Olimpijskie, żadna z zawodniczek elity koncentrujących się na kwalifikacjach i zdobywających je, nie może uznać startu w MP jako swój szczyt formy.

Od swojej doświadczonej koleżanki klubowej nie chciała być gorsza nasza juniorka Nikola Gliniecka. Robiąca w tym sezonie niesamowity progres, Nikola zdobywa swój pierwszy w życiu medal Mistrzostw Polski i to jako pierwszoroczna juniorka!! Jesteśmy bardzo dumni!